Gönderen Konu: 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖREN PROGRAMI  (Okunma sayısı 15034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kemaltrbz

• Sürekli Üye
    • Profili Görüntüle
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖREN PROGRAMI
« : Kasım 18, 2007, 07:45:22 ÖS »

2007-2008 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ,SÜRMENE HASAN SADRİ YETMİŞBİR ANADOLU LİSESİ ,10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖREN PROGRAMI

Sayın müdürüm,değerli öğretmenler,sevgili arkadaşlar!

Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 69.yıldönümünde onu anmak,anlamak ve anlatmak için burada toplanmış bulunuyoruz.

Hepiniz hoş geldiniz!

Şimdi sizleri Atatürk’ün manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı okumaya davet ediyorum.

Günün anlam ve önemini belirtmek üzere 11/E Sınıfı’ndan Muhammet DADANDI’yı buraya davet ediyorum.

Şimdi ,  Atatürk’ü Düşünüyorum adlı şiiri okumak üzere  9/B Sınıfı’ndan     Fevziye EFENDİOĞLU’ nu buraya davet ediyorum.
             Son Mektup adlı şiiri   9/B Sınıfı’ndan Cemre YAVUZ okuyacak.

Atatürk diyor ki:
“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.”

“Benim manevî mirasım, ilim ve akıldır.”

(Çevresindekilere söylediği bir söz) :
   “Beni övme sözlerini bırakınız; gelecek için neler yapacağız, onları söyleyin!”

“  Hürriyet ve bağımsızlık benim karakterimdir.”

“ Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar!”

“  Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. ”

“ Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”
“Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.”
“Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”
“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”

Şimdi de Atatürk’ten nükteleri okumak üzere 10/TC Sınıfı’ndan Mehmet DOĞAN’ı buraya davet ediyorum.
          9/A Sınıfı’ndan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyacaktır.
          9/A Sınıfı’ndan Rabia HACIOĞLU “Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı” okuyacaktır.
          Şimdi  de Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinlenecektir.
          Programımız burada sona ermiştir.Bizi dinlediğiniz için teşekkür ediyoruz.

Çevrimdışı gülsün

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖREN PROGRAMI
« Yanıtla #1 : Ekim 29, 2008, 08:03:45 ÖS »
Teşekkürler Hocam.