Gönderen Konu: anlatmaya bağlı metinlerle ilgili test  (Okunma sayısı 10518 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ürgüplü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
anlatmaya bağlı metinlerle ilgili test
« : Mayıs 17, 2008, 09:59:43 ÖS »

arkadaşlar aynı okulda çalıştığım zümrem sınavda öğrenciler şu soruyu sormuş:
aşağıdakilerden hangisi anlatmaya bağlı metin değildir?
a)roman
b)destan
c)şiir
d)hikaye
e)tiyatro

Belce

• Ziyaretçi
Ynt: anlatmaya bağlı metinlerle ilgili test
« Yanıtla #1 : Mayıs 17, 2008, 10:21:24 ÖS »
c)

Çevrimdışı ürgüplü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mayıs 17, 2008, 10:28:58 ÖS »
neden c?dikkat ederseniz olay çevresinde geçen metinlerden demiyor anlatmaya bağlı metinlerden değildir diyor.o zaman hem c hem de e şıkları yanlış olmaz mı?

Çevrimdışı hüsamdikit

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2008, 12:24:02 ÖÖ »
Haklısın hocam. Şiir Coşku ve heyecana bağlı edebi metinlere girer. Tiyatro da göstermeye bağlı edebi metinlere girdiğine göre soru yanlıştır.
Şirler bile pençe-i kahrımda olurken lerzan
Beni bir gözleri âhuya zebun etti felek
                             Yavuz Sultan Selim Han

Çevrimdışı ürgüplü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2008, 02:08:00 ÖS »
hocam sorunun yanlış olduğunu ve iptal etmesi gerektiğini ya da her iki şıkkı da işaretleyenlere puan vermesi gerektiğini söyledim ama hoca ben en barizini istedim diye inatlaşıyor.başka bir eleştirdiğim noktaysa sorunun 10p olması.test sorusu hiç 10puan olur mu?

Çevrimdışı hüsamdikit

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mayıs 18, 2008, 02:25:25 ÖS »
Zümre arkadaşınız kesinlikle yanlışlıklar zincirine yeni halkalar ekliyor. O zaman sorusunu en barizi hangisidir diye sorması lazım ki öyle sorsa bile yine bariz şekilde yanlıştır. Test sorusu 10 puan olamaz. Bizim okulda geçen sene test sorularındaki  hatalar nedeniyle teftişte bulunan bakanlık müfettişleri bir arkadaşımızı baya bi uğraştırdılar. Bunu görseler direk açığa alırlar gibime geliyor. Bir şikayet olması durumunda kesinlikle soruşturma geçirir. Bir öğretmenin test tekniği ve değerlendirme yöntemlerini iyi bilmesi gerekir. Öğrencilere yazık ...
                             Yavuz Sultan Selim Han

Çevrimdışı ürgüplü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Mayıs 18, 2008, 02:35:40 ÖS »
hocam bi de aynı arkadaş işteşlik ekine örnek olarak:bugün arkadaşlarla ders çalıştık,örneğini vermiş.öğrenciler getirip bana gösterdi,o zaman yanlışını anladı ama dalgınlığıma gelmiş diye geçiştirdi.böyle durumları daha saymakla bitiremem.peki bu yanlışları fark ettiğimizde şikayet hakkımız var mı?ya da öğrenciler mi dilekçe vermeli?

Çevrimdışı hüsamdikit

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2008, 06:50:48 ÖS »
Bu tarz öğretmenler ne yazıkki çoğu okulumuzda mevcut. Genelde eski kafa, yeniliklere kapalı ve değişimin karşısında olan insanlar. Bu tarzda yanlışlıklarda ısrar eden öğretmenler öncelikle öğrenciler veya veliler vasıtasıyla ilgili yerlere aktarılırsa sorun daha iyi çözüme kavuşuyor. Test sorusunun 10 puan olması durumu ve yapılan sistematik yanlışlık bir velinin durumu tafsilatıyla anlattığı Milli Eğitim'e yazılacak bir dilekçeyle çözümlenir. Öğretmen kesin soruşturma geçirir ve yaptığı hatanın bedelini öder. Böylelikle dersini almış olur. Eğitim hafife alınacak kadar basit ve salla gitsin diyebilecek kadar bayağı bir iş değildir. Eğitim bizim geleceğimizdir geleceğimize sahip çıkalım.
                             Yavuz Sultan Selim Han

Çevrimdışı ürgüplü

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Mayıs 18, 2008, 08:33:21 ÖS »
hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.