Gönderen Konu: Ayakta tedavi gören öğretmene ek ders ücreti yok  (Okunma sayısı 7680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meryozcan

• Ziyaretçi
Ayakta tedavi gören öğretmene ek ders ücreti yok
« : Mayıs 10, 2008, 09:11:14 ÖS »

Ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacağını öngören düzenleme yürürlükten kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda değişiklik öngören Bakanlar Kurulu Kararı, bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, kız ve erkek teknik öğretim, ticaret ve turizm okul ve kurumları, ek ders ücreti ödenecek kurumlar olarak düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Haftalık Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Çizelge'de de buna paralel değişiklik yapıldı.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı ile ders görevinin yapılmış sayılacağı halleri düzenleyen maddedeki, ayda 4 günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenlerin, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılmalarını öngören düzenleme de yürürlükten kaldırıldı.

Çevrimdışı hüsamdikit

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ayakta tedavi gören öğretmene ek ders ücreti yok
« Yanıtla #1 : Mayıs 16, 2008, 12:30:28 ÖÖ »
Bunlar ne yaptıklarını bilmiyorlar. Öğretmenin ek dersine gözlerini diktiler. Resmi tatilerde bayram tatillerinde bile ek derslerimiz komple gidiyor. Yazıklar böyle milli eğitim bakanlığına bunlar resmen öğretmen düşmanı. Düz memurlar ayda isterse 10 gün sevk alıp gitsin onlara birşey olmaz öğretmene gelince bunların ek dersi var kesin gitsin. Madem kaldıracaktın neden böyle bir yasa çıkardın. Cıvıttılar iyice. Anadolu liseleri öğretmen atamalarını görüyoruz işte ortalık deneme tahtasına döndü. Mağdur olan kim hep öğretmenler Sayın Çelik öğretmenleri toptan yok edin sizde rahat edin bizde rahat edelim.
Şirler bile pençe-i kahrımda olurken lerzan
Beni bir gözleri âhuya zebun etti felek
                             Yavuz Sultan Selim Han

Çevrimdışı minerva_dada

• VIP Üye
  • sevgisiz asla.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2008, 12:36:18 ÖÖ »
bayramda görevlendirilenlere ek ders var.yanlış mı biliyorum.bilgisi olan var mı?

meryozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 16, 2008, 06:09:23 ÖÖ »
Hüsamdikit hocam, doğru söylüyorsunuz, iyileştirecekleri yerde öğretmenlerin durumlarını , yaptıkları şeye bakın...
Bu devran hep böyle sürüp gitmeyecek inşallah.... ;)

hocam dediğiniz gibi bayramda görevlendirilenlerin kesilmiyor ama sanki yöneticilerin gibi hatırlıyorum...
« Son Düzenleme: Mart 23, 2009, 06:56:55 ÖS Gönderen: meryozcan »

Çevrimdışı ozansema

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Mart 23, 2009, 04:18:45 ÖS »
Ben de şunu merak ediyorum:6 saat dersinin olduğu bir gün sevk aldın doktordasın.6 saat ek ders olarak algılanıp,6 saatlik ders ücretimiz kesiliyor mu;yoksa o güne ait ders ücreti mi kesiliyor.Ya da sınıf öğretmeni ve branş öğretmenlerinin kesintileri farklı mı?

Çevrimdışı Muhammed YILDIRIM

• Uzman Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : Mart 23, 2009, 06:15:58 ÖS »
6 saat kesiliyor öğretmenim.
İmza atmayı sevmem parmak bassam olur mu?

Çevrimdışı sudende

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Mart 23, 2009, 10:14:44 ÖS »
İki sene önce bu ek derslerdeki adaletsizlik için Türkiye geneli sevk eylemi düzenlenmişti. Bayağıda ses getirmişti. Sevk eyleminden birkaç ay sonra düzenleme yapıldı. Sevk alınan gündeki tüm dersler değil de sadece ek derslerden kesinti yapıldı. Ancak bir süre sonra yanılmıyorsam öğretmenlerin tatil döneminde temmuz ya da ağustos ayında bu düzeltme tekrar eski haline getirildi. Yani sevk aldığınız günde kaç saat dersiniz varsa hepsi kesiliyor. Adaletsizliğe bakın ki o gün 6 saat dersinizin 2 saati ek dersse sadece 2 saat değil 6 saat kesiliyor. Bu da demek oluyor ki sadece o günün değil belki de bir haftanın ek dersi kesiliyor. Yani hasta olmadığınız zamanların da ek dersi gidiyor. Ne adalet ama !  >:(
Kısacası öğretmen arkadaşlarım ne yapacağız hasta olmayacağız, aksırsak da tıksırsak da sürüne sürüne gelip dersimizi anlatacağız.  :) Ya da hakkımızı arayacağız. Hak verilmez alınır...
Saygılarımla
Heeey
Ne duruyorsun be, at kendini denize:
Geride bekleyenin varmış, aldırma;
Görmüyor musun, her yanda hürriyet;
Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol;
Git gidebildiğin yere...

Çevrimdışı Edebiyat Öğretmeni

• Site Yöneticisi
  • VIP Üye
  • Calimero
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Mart 23, 2009, 10:17:29 ÖS »
Evet hocam hasta olmayacağız ama nedense bakanlık para göndermez, okullara biz öğretmenler de soğukta kabanla ders işleriz. Hasta ederler. Hasta olduğunuzda da ek dersinizi keserler. Konu dışı ama yazmak istedim

Çevrimdışı ozansema

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Mart 25, 2009, 09:54:09 ÖS »
Hasta olduk ,sevk aldık ek derslerimizi kestiler anladık eyvallah;bari daha önce ücretsiz yararlandığımız sağlık hizmetlerinden ücret almasalardı çok iyi olacaktı... bu ay biraz fazla hastalandım da hastane ücretleri fazlaca dokundu....bundan sonra ölmek üzere olmadığım  müddetçe doktora gitmek yokk..

Çevrimdışı sudende

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : Mart 25, 2009, 10:16:44 ÖS »
Biz eğitim neferlerini ne hale düşürdüler değil mi?
Heeey
Ne duruyorsun be, at kendini denize:
Geride bekleyenin varmış, aldırma;
Görmüyor musun, her yanda hürriyet;
Yelken ol, kürek ol, dümen ol, balık ol, su ol;
Git gidebildiğin yere...