Gönderen Konu: Bir Öğretmeni Şikayet Etme ?[Yardım]  (Okunma sayısı 27621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Albay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir Öğretmeni Şikayet Etme ?[Yardım]
« : Kasım 11, 2008, 01:05:01 ÖS »

Merhabalar

Lise 3 Öğrencisiyim Bir şey hakkında sizden bilgi almak istiyorum

Yazılıda doğru cevapladıgım halde hocanın yazılı kağıdımı yanlış puan verdiğini düşünüyorum. Bunu nasıl şikayet edebilirim.

Birde bana öğretmenin ders içerisindeki uyması gereken kuralları söylerseniz çok memlun olurum.

Çevrimdışı Albay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Öğretmeni Şikayet Etme ?[Yardım]
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2008, 01:09:40 ÖS »
Lütfen vereceğiniz cevaplar benım icin cok önemli :( konu ile ayrıntılı bilgiyi veririm özel olarak tabi

ne yapmam lazım :S nasıl davranmam lazım :( bana yardım edin Ltüfen :(
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2008, 01:22:56 ÖS Gönderen: Albay »

fuzuliye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2008, 03:07:33 ÖS »

Yazılıda doğru cevapladıgım halde hocanın yazılı kağıdımı yanlış puan verdiğini düşünüyorum. Bunu nasıl şikayet edebilirim.

Bunu hocanla konuştun mu? Nasıl bir tepki verdi?

Çevrimdışı meryemozcan

• Site Yöneticisi
  • VIP Üye
  • Güzel olan sevgili değildir,sevgili olan güzeldir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2008, 04:46:34 ÖS »
Şikayet etme konusunu unut sevgili kardeşim. Yazılıda soruların cevabını doğru yaptığından emin olduğunu söyle öğretmenine.
Kağıdını tekrar gözden geçirmesini rica et.

Allahım bizi bize bırakma , bizi bizsiz bırak ama bizi sensiz bırakma ...

Çevrimdışı Albay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2008, 12:36:46 ÖS »
Öncelikle verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

Hocama dedim yanlis olan nedir? bana dediki noktalama isretlerini kullanmamissin. ve 3,4 defa göz attı yüzüme baktı. cevaplarım doğru.

2. olarak kitap okuyoruz 20 puanlık soru cıkıyor. sergüzeşt isimli kitabı okudum bana 5 puan vermiş oradanda

hocama sordum hocamm dedim madem onlar yanlis.. pekii kitap sorumun neresi yanlis.?

HOCANIN VERDİĞİ CEVAP : YOK YANLİS VERMİSSİN KİTAP GETİR SANA GÖSTEREYİM.

hocaya karsi bisi demedim soruyorum şimdi NEYE GÖRE DEĞERLENDİRDİ ? CEVAP ANAHTARI OLMADAN VE SORUMA CEVAP VERMEDEN BENDEN KITAP İSTİYOR? MADEM 5 PUAN VERDİ SAVUNMASINI YAPMASI GEREKMEZ Mİ?

KİTAP SORUMUZ : SERGUZEŞT İSİMLİ KİTABIN ANA KAHRAMANIN FİZİKSEL ÖZELLİĞİ NEDİR?

BENDE CELAL BEY : HAFİF ŞİŞMACA BÜYÜK ELA GÖZLERİ VE ROMALIYI ANDIRAN ÇEHRESİ VARDI. YAZDIM.
DİLBER : İLK SATILDIUGINDA GÜZEL BİR KIZ DEĞİLKEN ZAYIF BİR KIZKEN ASAF PASANIN KONAĞINDA UZUN BOYLU SIRMA SAÇLI GÜZEL BİR KIZ OLMUŞTUR..

Değerli edebiyat hocalarım ; Tanzimat edebiyatnınn ilk realizim etkisinde gelisen bir romanda en fazla bu kadar betimleme var? GALİBA HOCAM SEFİLLER ROMANI İLE KARIŞTIRDI ..

VE ÖZEL BİR KONU DAHA VAR SİTEYE YAZMAK İSTEMİYORUM
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2008, 08:52:40 ÖS Gönderen: meryozcan »

edebiyat çiçeği

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Kasım 12, 2008, 03:00:17 ÖS »
benim bildiğim kadarıyla okul müdürlüğüne bir dilekçe yazıyorsun. sınav kağıdım yeniden gözden geçirilsin diye ve okuldaki o bölüm hocaları çağırılıyor ve bir komisyon oluşturup yazılı kağıdını tekrar okuyorlar.umarım sen haklı çıkarsın. hocayla aranda sorun yaratmadan halletmeye çalışırsan daha iyi olur.mesela sınıf öğretmeninle yada rehberlik ve danışma öğretmeninle bu konuyu konuşsan daha iyi olur. sonuçta o hocan hakkında senden daha çok şey biliyor olabilirler yada onu nasıl ikna edeceğini biliyorlardır. sana başarılar diliyorum. bundan sonra noktalama konusunda daha dikkatli ol. ;)

Çevrimdışı aslı

• Sürekli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : Kasım 15, 2008, 12:58:07 ÖÖ »
Ben hiçbir öğretmenin taraflı davranacağını düşümüyorum.Kaldı ki şikayet bile etsen oluşturlacak kurul öğretmeninin cevap anahtarıyla yazılı kağıdını değerlendirecek.(değerlendirecek öğretmenler de öğretmeninin  arkadaşları olacak) Ve son olarak 5-10 puan için öğretmenine karşı gelmen anlamsız mutlaka onun da haklı olduğu kısımlar vardır o senden çok şey biliyor bunu kabul et. şikayet etsen ve puanını yükseltsen de öğretmenine birşey olmaz. Ama bunun 2 mislini sözlü notunda senden çıkarır(bu alanda öğretmene karışılmaz). Sonuçta öğretmenim iyi niyetli bana kin gütmez diyorsan hocanla tartışmaktan vazgeç ona güven, yok öğretmenim kötü niyetli diyorsan o zaman kesinlikle uğraşma daha çok sıkıntıya çekersin.
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2008, 01:00:04 ÖÖ Gönderen: aslı »

Çevrimdışı Edebiyat Öğretmeni

• Site Yöneticisi
  • VIP Üye
  • Calimero
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : Kasım 15, 2008, 01:28:37 ÖS »
Ama bunun 2 mislini sözlü notunda senden çıkarır(bu alanda öğretmene karışılmaz).

Hocam, öğretmen sözlü notunu verirken yazılı notlarını göz önünde bulundurur. Yazılı notlarının ortalamasından düşük sözlü notu veremez.

Çevrimdışı aslı

• Sürekli Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : Kasım 15, 2008, 09:51:31 ÖS »
Ama bunun 2 mislini sözlü notunda senden çıkarır(bu alanda öğretmene karışılmaz).

Hocam, öğretmen sözlü notunu verirken yazılı notlarını göz önünde bulundurur. Yazılı notlarının ortalamasından düşük sözlü notu veremez.
hocam bildiğim kadarıyla bu ilk öğretim yönetmeliğinde vardır.Lisede böyle bir durum söz konusu değildir.Yönetmeliğe bakarsanız bunu göreceksiniz.
  Sözlü Sınavlar
Millî Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf
   Gecme ve Sınav Yönetmeliği
      Madde 21 – Bir dönemde öğrencilere her dersten en az bir sözlü sınav puanının verilmesi esastır. Dersin özelliğine göre ve imkânlar ölçüsünde daha çok sözlü puanı da verilebilir. Sözlü sınav için başlı başına bir ders saati ayrılmaz. Sözlü puanı, öğrencilerin sosyal etkinliklerdeki çalışmaları, derse hazırlıkları, ders içindeki etkinlikleri ve dersle ilgili araştırma çalışmaları değerlendirilerek verilir ve sonuç öğrenciye bildirilir.

burada söylediğiniz duruma dayanak oluşturacak bir husus göremedim.Eğer bunun bir yönetmeliği varsa yönetmeliği söyleyebilir misiniz.Bu sözlü notları konusu sürekli tartışılıyor.Eğer bir madde varsa lütfen paylaşın...

fuzuliye

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2008, 10:06:24 ÖS »
Hocan ana kahramanı sormuş sen iki kişiyi yazmışsın. Bu bile puan vermemesine sebep olabilir.

Çevrimdışı meryemozcan

• Site Yöneticisi
  • VIP Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : Kasım 16, 2008, 10:47:32 ÖS »
Müfettişler tutturmuş öğrenciye yazılılarından aşağı sözlü not verilmez diye. Bunun dayandığı bir yönetmelik olmadığına göre hürüz demektir. Fazla verdiğimizde sorun olmuyor neden fazla verdin diye soran yok. Düşük not tartışmaya neden oluyor.

Çevrimdışı Edebiyat Öğretmeni

• Site Yöneticisi
  • VIP Üye
  • Calimero
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : Kasım 16, 2008, 11:23:20 ÖS »

hocam bildiğim kadarıyla bu ilk öğretim yönetmeliğinde vardır.Lisede böyle bir durum söz konusu değildir.Yönetmeliğe bakarsanız bunu göreceksiniz.
  Sözlü Sınavlar
Millî Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Sınıf
   Gecme ve Sınav Yönetmeliği
      Madde 21 – Bir dönemde öğrencilere her dersten en az bir sözlü sınav puanının verilmesi esastır. Dersin özelliğine göre ve imkânlar ölçüsünde daha çok sözlü puanı da verilebilir. Sözlü sınav için başlı başına bir ders saati ayrılmaz. Sözlü puanı, öğrencilerin sosyal etkinliklerdeki çalışmaları, derse hazırlıkları, ders içindeki etkinlikleri ve dersle ilgili araştırma çalışmaları değerlendirilerek verilir ve sonuç öğrenciye bildirilir.

burada söylediğiniz duruma dayanak oluşturacak bir husus göremedim.Eğer bunun bir yönetmeliği varsa yönetmeliği söyleyebilir misiniz.Bu sözlü notları konusu sürekli tartışılıyor.Eğer bir madde varsa lütfen paylaşın...

Hocam, yönetmeliği arkadaşlar önümde açıp okudular ancak ben hangi yönetmelik olduğuna bakmadım. Aklıma gelmedi.
Yalnız şunu biliyorum. Öğrencinin lehine karar verdiğinde pek üzerinde durmayan müfettişler aleyhine karar verdiğinde seni eleştiriyorlar

Çevrimdışı Albay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : Kasım 17, 2008, 01:45:09 ÖS »
Ben rehber hocam ile görüştüm beni rahatlattı biraz olsun ve neler yapabilecegi mi söyledi...

müdür yardımcısı beni cairdi. sonra müdür yardımıcı hocayla kötü konusmus sert bir tepki ile. hoca zaten derslerde bi tuhaf oldu :S yüzü rengi değişti :S ders anlatmiyordu ... ders anlatmadıugını da söyledim. artık ders anlatıyor  ;D

sayın hocalarım ben doğru cevap verdim çünkü diğer edebiyat öğretmenleri ile görüştüm. onlar doğruladı ve cok üzüldüler. dilekçe yazma boşver dedi işi resmiyete dökme dediler. bende tamam dedim. ve öğretmen ile görüsücem inşasllah..

ki olmassa mahkemeye vericem EĞİTİMDE SKANDAL diye mail bile gönderiirm beyaz masaya.

Çevrimdışı Albay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : Kasım 17, 2008, 01:51:02 ÖS »
Hocan ana kahramanı sormuş sen iki kişiyi yazmışsın. Bu bile puan vermemesine sebep olabilir.

Sayın hocam yazılı esnasında onu sordum. olabilir 2 karakter yazdım. 1 tane de yeterliymiş.. kitapın 44üncü sayfasındaki tıpa tıp Fiziksel Özelliğini Yazdım Düşünün Artık.. Sefiller Romanı ile karıstırdı xD Sergüzeşt i galiba...

BENCE ÖĞRETMENLER PİSKOLOJİK VE BİLGİ TESTİNDEN GEÇMELİ!!! YENİ NESİLLER COK BERBAT ÖĞRETMEN STATÜSÜ OLAN COK AZ ÖĞRETMEN VAR.. VE GİT GİDE AZALIYOR... SÖZÜM MECLİSDEN DIŞARIYA.

Çevrimdışı meryemozcan

• Site Yöneticisi
  • VIP Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : Kasım 17, 2008, 04:43:53 ÖS »
Sevgili Öğrenci kardeşim sizin öğrenci olma hususunda kuşkularım var. Meclisin dışında çok az kişi var burada hakkında gensoru hazırlatma şimdi bize. Meclisin gücü altında ezilirsin haberin olsun ne demek psikolojik test. Yeni nesil öğrencinin suçlarını saydırma şimdi borçlu çıkarsın. Bir yazılıdan istediğin notu alamadın diye bütün yorganı yakmak mı gerekli. Bir sonraki eminim daha iyi geçecektir biraz sabırlı ol.